1.8 C
Skopje
E enjte, 30 Nëntor, 2023

FC Shkupi tani do të luajë në Kërçovë

Pas incidenteve të djeshme në ndeshjen e 1/4 finale të Kupës në Çair, ku u takuan skuadrat e Shkupit dhe Shkëndisë, skuadra nga Çairi është dënuar rëndë dhe për një kohë të gjatë nuk do të lejohet t’i luajë ndeshjet e tyre në shtëpi e tyre.

Për sa ndeshje do të zgjasë denimi, ende nuk dihet, do të duhet të vendosin organet e FFM-së, ndërsa nga kryesia e klubit shkupjan, vijnë informacionet se Kërçova po zgjidhet si alternativë.

Shkupi do t’i zhvillojë ndeshjet në Kërçovë dhe duke pasur parasysh peshën e incidentit të djeshëm dhe ndeshjen e ndërprerë, ka shumë gjasa që ekipi të mos kthehet në Çair deri në pranverë.Këtë fundjavë Shkupi luan ndaj Skopjes.

Të ngjajshme

Të fundit