12.8 C
Skopje
E premte, 31 Mars, 2023

FIFA e ka rritur preminë për Botërorin, miliona euro për fituesin

Kombëtarja fituese do të marrë hiç më pak se 40 milionë euro, dukshëm më shumë sesa në Botërorët e kaluar.

Shifra të majme do të marrin edhe vendi i dytë dhe i tretë, të cilët do të arkëtojnë 29 dhe 26 milionë euro.

Këto para të premtuara për Botërorin e këtij viti, i ka bërë drejtuesit e kombëtareve që t’i fërkojnë duart, në mënyrë që të paktën ta kapin njërën nga pozitat e podiumit.

Të ngjajshme

Të fundit