27.8 C
Skopje
E premte, 22 Shtator, 2023

Milevski ftesë gjashtë shqiptarëve, në mesin e tyre edhe Agon Elezi

Përzgjedhësi i përfaqësueses A të Maqedonisë, Bllagoja Milevski, ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet kontrolluese kundër Finlandës (17 nëntor, 18:00) dhe Azerbajxhanit (20 nëntor 14:00) që do të luhen në arenën “Torod Proeski” në Shkup. Në përbërjen më të mirë të përfaqësueses së Maqedonisë rikthehen kapiteni Stefan Ristovski dhe sulmuesi i Udinezes, Ilija Nestorovski.

Në listën e trajnerit Milevski janë 26 futbollistë:

PORTIERË:

Stole DIMITRIEVSKI (Rayo Vallecano, Spanjë), Damjan SHISHKOVSKI (Doxa, Qipro), Kristian NAUMOVSKI (Shkupi), Igor ALEKSOVSKI (Rabotniçki);

MBROJTËS:

Darko VELLKOVSKI (Al Etifaq, Arabia Saudite), Visar MUSLIU (Inglostat, Gjermani), Ezgjan ALIOSKI (Fenerbahçe, Turqi), Todor TODOROVSKI (Sumgait, Azerbajxhan), Stefan ASHKOVSKI (Lamia, Greqi), Nikola SERAFIMOV (MOL Vidi, Hungari) , Kire RISTEVSKI (Pyunik, Armeni), Egzon BEJTULLAI (Shkëndija), Stefan RISTOVSKI (Dinamo Zagreb, Kroaci);

MESFUSHORË:

Enis BARDHI (Trabzonspor, Turqi), Agon ELEZI (Varazhdin, Kroaci), Jani ATANASOV (Hajduk, Kroaci), Stefan SPIROVSKI (Pyunik, Armenia), David BABUNSKI (Mezekevesht, Hungari), Boban NIKOLLOV (FCSB, Rumani), Elif Elmas (Napoli, Itali);

SULMUES:

Milan RISTOVSKI (Spartak Trnava, Sllovaki), Bojan MIOVSKI (Aberdeen, Skoci), Aleksandar TRAJKOVSKI (Al Feyha, Arabi Saudite), Valon ETHEMI (Istambulspor, Turqi), Lupce DORIEV (Shkëndija), Ilija NESTOROVSKI, (Udineze, Itali);

Grumbullimi i përfaqësueses kundër Finlandës (56. renditja e FIFA-s) dhe Azerbajxhanit (123. renditja e FIFA-s) është caktuar më 14 nëntor (e hënë) në orën 12:00.

Të ngjajshme

Të fundit