27.8 C
Skopje
E premte, 22 Shtator, 2023

ASH kanë reaguar për takimin Mickoski – Jankullovska

Pas takimit mes kryetarit të VMRO-së, Hristjan Mickoski dhe ish-ministres së Brendshme, Gordana Jankullovska, kjo e fundit e dënuar me disa vjet burg, ka...

Rajon

Greqi / 14 tërmete për 12 orë!

Mediat greke shkruajnë se brenda 12 orëve, 14 tërmete u regjistruan në Gjirin e Korinthit. Informacioni është publikuar në faqen zyrtare që raporton tërmetet në...

Botë

Opinione

Recep Tayyip Erdoğan dhe Bashkimi Evropian / Një dinamikë e kompleksuar por e rëndësishme

Shkruan Hamzi Ibraimi Marrëdhëniet ndërmjet presidentit turk Recep Tayyip Erdoğan dhe Bashkimit Evropian (BE) janë një labirint i një kompleksiteti dhe pasigurie të lartë. Megjithëse këtë,...

Kulturë

80 fotografi nga Lidhja e Prizrenit u ekspozuan për herë të parë

Në 80-vjetorin e mbajtjes së Lidhjes së dytë të Prizrenit, në qytetin e Lidhjes u hap ekspozita me fotografi të atdhetarëve që kontribuuan në...

Më të lexuara