18.8 C
Skopje
E diel, 19 Maj, 2024

14 vjeçari humbi jetën në aksident me motor

Një motoçiklist 14 vjeçar nga fshati Zapolzani në komunën Dolnen ka ndërruar jetë në aksident trafiku me një automjet “opel astra”, me të cilin ka drejtuar një shofer 18 vjeçar. Shoferi i automobilit V.R. ka qenë nga fshati i njëjtë dhe siç ka njoftuar MPB, ka ikur nga vendi i ngjarjes, por së shpejtu është gjetur dhe është arrestuar.

Fatkeqësia mes motoçikletës “shineraj” dhe automjetit “opel astra”, që të dytë me tabela të regjistrimit të Prilepit, ka ndodhur rreth orës 13:40 në fshatin e Dollnenit, Novosellani. Motoçiklisti i mitur ka ndërrur jetë në vendin e ngjarjes nga lëndimet e marra.

Të ngjajshme

Të fundit