30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Alternativa: Nëse ASH hyn në Qeveri do jemi aleatë!

Nga Alternativa për TV21 thonë se nuk besojnë që Aleanca për Shqiptarët është e gatshme të bëhet pjes e Oeverisë, ndërkaq kujtojnë reagimet e kësaj partie pas futjes së Alternatives ne Qeveri.

Sipas tyre, ASH ka peshë politike dhe se nëse i kane tejkaluar keto dallime, atëherë si Alternative do te jene bashkëpunetorë.

Ne nuk besojmë se Aleanca per Shqiptaret ka deshire te hyjë në Qeveri, kjo pèr arsye se ata e kane quajtur me nota perversiteti inkuadrimin e Alternativès në Qeveri, por nèse e kane tejkaluar kete dhe kane deshire ta ndihmojne kete qeveri proeuropiane, ne – ashtu sic kemi thene githmone mund te jemi vetem aleatë dhe bashkepunetore.

Aleanca per Shqiptaret eshtè parti qè ka peshe politike dhe mund të luaje rol te rendësishem ne fuqizimin e kesaj qeverie dhe tè agiendes proeuropiane tè vendit”, thonè nga Alternativa.

Të ngjajshme

Të fundit