-1.2 C
Skopje
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Barcelona në çerekfinale të “Copa del Rey”

Barcelona ka avancuar në çerekfinale të Kupës së Mbretit, pas fitores ndaj skuadrës së kategorisë së tretë të futbollit spanjoll, Unionistas.

Barcelona, që në fundjavën e kaluar pësoi disfatë të thellë në finale të Superkupës së Spanjës nga Real Madridi, fitoi të enjten mbrëma me rezultatin 3:1.

Futbollistët e Barçës pësuan gol në minutën e 31-të nga mesfushori Alvaro Gomez. Megjithatë, kundërpërgjigja ishte e shpejt. Sulmuesi Ferran Torres realizoi për 1:1 në fundin e pjesës së parë. Jules Kounde në minutën e 69-të realizoi për epërsinë e “blaugranas”, ndërsa Alejandro Balde, e vendosi rezultatin përfundimtar 3:1, në minutën e 73-të. Unionistas në rrethin e kaluar të Kupës së Mbretit e eliminoi Villarrealin në penallti, kurse Barcelona fitoi 3:2 ndaj Barbastros, skuadrës së kategorisë së katërt.

Në çerekfinale të Kupës së Mbretit kanë avancuar edhe Athletic Bilbao, Sevilla, Celta Vigo, Real Sociedad, Girona dhe Mallorca.

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit