11.8 C
Skopje
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

BDI nuk i voton ministrat e VMRO-së

Deputetët e Bashkimit Demokratik për Integrim nuk do t’i mbështesin propozimet për ministra në Qeverinë teknike që do të jenë nga radhët e VMRO-DPMNE-së. Ky vendim i BDI-së vjen pasi kryetari i partisë opozitare, Hristijan Mickoski paraprakisht theksoi se Talat Xhaferi nuk e meriton mbështetjen e VMRO-DPMNE-së për kryeministër teknik dhe në interes të atmosferës së mirë dhe procesit demokratik, partia do të përmbahej nga votimi.

 

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit