-2.2 C
Skopje
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Dridhje të tokës në bashkinë e Igumenicës

Një tërmet ka ndodhur pak më parë në qendër të Parapotamos në bashkinë e Igumenicës.

Tërmeti ka qenë me intensitet 3.9 të shkallës Rihter dhe ka ndodhur saktësisht në orën 20:30 me orën greke.

Lëkundjet, të cilat kishin një thellësi rreth 10 km, janë ndjerë thellësisht në gjithë Thesprotinë. Mediat greke raportojnë se deri më tani nuk raportohet për dëme materiale.
(BalkanWeb)

Të ngjajshme

Të fundit