25.8 C
Skopje
E premte, 2 Qershor, 2023

Erdoğan e merr mbështetjen e Sinan Ogan-it

Para pak çastesh, kandidati Sinan Ogan, i cili në zgjedhjet e 14 majit, mori mbi 5 përqind të votave, deklaroi se në rrethinë e dytë të zgjedhjeve që pritet të mbahet më 28 maj, do të mbëeshtes, presidentin aktual të Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, raporton SHENJA

Kujtojmë se Erdogan në zgjedhjet e 14 majit kishte 49.5% të votave dhe për një përqindje të vogël nuk arriti që të fitojnë direkt në raundin e parë.

Sa i përket zgjedhjeve parlamentare koalicioni i partisë së Erdoganit fitoi shumicën e votave.

Të ngjajshme

Të fundit