27.8 C
Skopje
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Futbolli italian sjell derbin e “Madoninës” Inter – Milan

Të gjithë tifozët e futbollit, sot vëmendjen do ta kenë në futbollin italian.

Dy rivalët lokal, Inter dhe Milan do të përballen në derbin e “Madoninës”.

Ky derbi historikisht ka qënë prej më të ‘zjarrtëve’ në botë, me të dyja skuadrat që kanë dhënë spektakel në fushë dhe tifozët e tyre në tribuna.

Emocione të njejta dhe atmosferë fantastike pritet edhe sonte, pasi Inter dhe Milan aktualisht kryesojnë tabelën e Serie A me nga 3 fitore në po aq ndeshje të luajtura deri më tani.

Ndeshja Inter – Milan, zhvillohet në stadiumin “Giuseppe Meazza”, më fillim nga ora 18:00.

Të ngjajshme

Të fundit