30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Lëndohet ylli argjentinas, humb botërorin në Katar

Mbrëmë Roma luajti ndeshjen e radhës në Serie A ndaj Leçes dhe takimi përfundoi 2:1 në favor të ‘romakëve’, por u lëndua ylli i tyre, Paulo Dibala.

Pas ndeshjes është trajneri i ekipit, Hoze Mourinjo që për ‘DAZN’ njoftoi që argjentinasi ka pësuar një lëndim të rëndë.

Lëndimi i 28 vjeçarit do jetë një problem i madh për Argjentinën, pasi sipas Mourinjos ai rrezikon pjesëmarrjen në Botëror të Katarit.

Të ngjajshme

Të fundit