36.8 C
Skopje
E diel, 23 Qershor, 2024

Luan Abazi i jep fitore FC Shkupit përballë Brera Strumicës

Shkupi ka marrë fitore përballë Brera Strumicës falë sulmuesit shqiptar, Luan Abazi. Takimi i luajtur më Çair në kuadër të xhiros së shtatë në Ligën e Parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut i takoi Shkupit që triumfoi me rezultat 1-0 ndaj ekipit nga Strumica.

Golin vendimtar dhe të vetmin në këtë takim e shënoi Luan Abazi, kur në minutën e 69-të u gjend mirë brenda zonës së kundërshtarëve dhe realizoi për 1-0. Deri në fund të ndeshjes nuk kishte ndryshim në rezultat, me Shkupin që doli me tre pikë nga kjo përballje.

Kjo ishte ndeshja e vetme që u zhvillua sot, përderisa pesë takimet tjera të kësaj xhiroje në program janë ditën e nesërme.

Të ngjajshme

Të fundit