32.8 C
Skopje
E diel, 23 Qershor, 2024

Meta: Betejën do ta fitojë liria dhe dinjiteti

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, është shprehur se në Shqipëri po zhvillohet një betejë mes lirisë e dinjitetit nga njëra anë dhe frikës e pasigurisë nga ana tjetër.

Për Metën betejën do e fitojë liria dhe dinjiteti i çdo shqiptari të ndershëm e patriot.

Meta ka shtuar gjithashtu se Shqipëria dhe shqiptarët janë mbi gjithçka dhe Partia e Lirisë është e vendosur të qëndojë në mbrojtjen e dinjitetit të qytetarëve.

“Kjo është një betejë midis lirisë e dinjitetit nga njëra anë dhe frikës e pasigurisë në anën tjetër. Kjo është një betejë që do ta fitojë liria sezbën, e çdo shqiptari të ndershëm edhe patriot”, thotë Meta në videon e shpërndarë.

“Shqipëria po kalon një situatë të pazakontë, ku e ardhmja, liria, pluralizmi, stabiliteti ekonomik dhe dinjiteti i shqiptarëve janë vënë seriozisht në rrezik. Jemi të vendosur në mbrojtje të tyre, sepse për ne Shqipëria dhe shqiptarët janë mbi gjithçka”, shkruan Meta krah postimit.

Të ngjajshme

Të fundit