18.8 C
Skopje
E diel, 19 Maj, 2024

Mot me diell dhe vranësira

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 9 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë nga 19 deri në 25 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare dhe me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të zbresë deri në 5 gradë Celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 23 gradë Celsius.

Pason periudhë e motit të qëndrueshëm me temperatura të ulëta të mëngjesit derisa temperaturat gjatë ditës do të jenë në rritje. Nga e shtuna do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës së mëngjesit në disa lugina.

Të ngjajshme

Të fundit