13.8 C
Skopje
E diel, 25 Shkurt, 2024

Moti për ditën e sotme

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veri-perëndimorë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 23 deri në 28 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veri-perëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë.

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit