17.8 C
Skopje
E hënë, 20 Maj, 2024

Moti sot

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët dhe relativisht i ngrohtë dhe herë pas here me diell. Në fund të ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje të herëpashershme shiu.

Do të fryjë erë mesatare dhe e fortë nga jugu. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 3 deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 17 deri në 21 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë i vranët dhe me diell. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, herë pas here e fortë juglindore. Gjatë natës do të ketë reshje të dobëta shiu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 19 gradë.

Të ngjajshme

Të fundit