30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Në orët e hershme të mëngjesit në disa lugina do të ketë kushte për paraqitje të mjegullës ose vranësirave të ulëta, ndërsa gjatë ditës do të jetë me diell dhe me vranësira lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jug-perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 18 deri në 24 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë në mëngjes do të ketë kushte për mjegull të dobët, ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 21 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

Të ngjajshme

Të fundit