27.8 C
Skopje
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Moti sot në mbarë vendin

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut. Në orët e mbrëmjes në vendet malore do të ketë kushte për reshje të borës.

Në vend do të fryjë një erë e fortë nga pjesa perëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri 8, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 12 deri më 17 gradë celsius.

Të shtunën do të ketë ndryshim të motit, ku do të ketë ulje të temperaturave dhe reshje të borës.

Të ngjajshme

Të fundit