21.8 C
Skopje
E mërkurë, 24 Prill, 2024

Mushkolaj: Abdixhiku mos të merret me gazetarët, por ta bëjë betejën me Albin Kurtin!

PAK FJALË PËR SULMET E LUMIR ABDIXHIKUT NDAJ MEDIAVE DHE ANALISTËVE
Analistët nuk i kanë faj Lumirit pse nuk di të bëjë opozitë, as pse e mendon veten më të fortë se që është në realitet.
Nuk i kanë faj as pse ata nuk flasin për LDK qysh ai ka dëshirë.
Lumiri, ashtu si pushteti, ka qef “me i kapë” gazetarët, analistët, mediat. Atë e nervozojnë analistët që mendojnë me kokën e vet, që janë profesionistë, që nuk kanë interesa.
Lumiri vetë ka qenë analist. Por, mbase nuk e di se si është të thuash atë që mendon, pa pasë asnjë interes. Pa pasë borxhe me la.
Lumirin e nervozojnë analistët që nuk punojnë as me direktiva të pushtetit, as të opozitës.
Lumiri është veç një kryetar partie – falë Isa Mustafës. I duhet kohë të bëhet lider.
Atë e nervozojnë të vërtetat për opozitarizmin e lodhtë të tij, të vërtetat për skandalet në Komunën e Prishtinës, e cila udhëhiqet nga partia e tij.
Lumiri duhet të reflektojë dhe të heq dorë nga sulmet ndaj gazetarëve dhe mediave.
Ai duhet ta kuptojë se betejën e ka me Albinin, jo me analistët.

Të ngjajshme

Të fundit