-1.2 C
Skopje
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Prej nesër nxënësit rikthehen në bankat shkollore

Pas përfundimit të pushimit dimëror prej r javësh, nga dita e nesërme nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme do të rikthehen në bankat shkollore, përcjell KlanM. Gjysmëvjetori i dytë i këtij viti shkollor do të zgjasë deri më 17 qershor për nxënësit e shkollave fillore, ndërsa për nxënësit e shkollave të mesme do të përfundojë më 10 qershor.

Risia e këtij viti shkollor do të jetë pushimi pranveror prej një jave. Pushimi pranveror, siç përcjell KlanM, do të fillojë nga 29 prilli dhe do të përfundojë më 6 maj.

Gjithashtu, pritet që të vendoset se a do të zëvendësohen dy ditët e javës, në të cilat nuk do të ketë proces mësimor për shkak të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare më 24 prill dhe 8 maj./KlanMacedonia

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit