30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

RMV / Dorëhiqet shefi i protokollit të MPJ

Shefi i protokolleve në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut është dorëhequr për shkak të gabimeve me flamurin slloven.

Skandali kishte ndodhur javë më parë, kur në një takim mes ministrit të jashtëm Bujar Osmani dhe ministres së jashtme sllovene, Tanja Fajon, protokolli kishte ngatërruar flamujt, në vend të atij slloven kishte vendosur flamurin sllovak, përcjell INA.

Largimin e shefit të tij të protokollit e ka konfirmuar edhe ministri Osmani për televizionin TV24. (INA)

Të ngjajshme

Të fundit