10.8 C
Skopje
E martë, 23 Prill, 2024

Shkup / 174 shkellje të rregullave të trafikut

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme në territorin e Shkupit ka regjistruar gjithsejtë 174 shkelje të rregullave të trafikut.

Prej tyre: 10 për tejkalim të shpejtësisë, 13 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 2 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 8 gjoba iu shqiptuan vozitësve fillestar.

“Janë shqiptuar dhe 11 gjoba për përdorim të telefonit, 14 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara, 11 për kalim në të kuqe në semaforë…”, njoftojnë nga MPB.

Të ngjajshme

Të fundit