36.8 C
Skopje
E diel, 23 Qershor, 2024

“Vetëm 1 gol” për tu bërë rekordmen në ‘Seria A’

Ciro Immobile po ndjek një rekord të madh në Serie A. Sulmuesit të Lazios i duhet vetëm edhe një gol si mysafir për të arritur shifrën e 100 golave në terrenet mysafire në Serie A. 

Ciro ka shënuar 99 gola dhe një gol ndaj Juventusit do ta bënte të parin në futbollin italian me këtë shifër magjike.

José Altafini u ndal në 95, Totti në 89, Ibrahimovic në 88, Nordahl në 87 dhe Silvio Piola në 86, rekordet e të cilëve i kaloi Immobile.

Të ngjajshme

Të fundit