30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Arjanit Hoxha e krahason BDI-në me Millosheviçin

Zv.kryetari i Lëvizjes BESA, Arianit Hoxha, ka kritikuar ashpër BDI-në për mosmarrjen pjesë në tryesën e partive politike shqiptare të thirrur nga Lëvizja Besa.

“Paramendoni, me i thirr Bilall Kasami BDI-ja nuk shkon në takim, me i thirr Kovaçevski këta shkojnë. A e dini kur ka ndodhur kjo? Kjo ka ndodhur në kohën kur Millosheviqi i thërriste disa krerë të kohës së atëhershme. Duhet të respektohet pozicionimi politik dhe thirrja të cilën ne e kemi bërë”, tha Hoxha në emisionin “Rruga Drejt…” në Alsat.

 

Të ngjajshme

Të fundit