11.8 C
Skopje
E martë, 23 Prill, 2024

Arrestohen dy polakë, sulmuan një 19 vjeçare

Dy burra nga Polonia janë përleshur me një 19-vjeçare nga Shkupi në qendër të qytetit.

Me datë 29.10.2022 në ora 00:30 para një objekti hoteliere në zonën e Qendrës nga ana e zyrtarëve policorë nga SPB Shkupi janë privuar nga liria K.K.(30) dhe M.M.B.(38), të dy nga Republika e Polonisë sepse sipas raportit kane marrë pjesë në prishjen e rendit dhe qetësisë publike me konfrontim fizik në mes tyre dhe personit femër S.T(19) nga Shkupi, njofton MPB.

Të ngjajshme

Të fundit