21.8 C
Skopje
E mërkurë, 24 Prill, 2024

Arta Bilalli-Zendeli në Asamblenë e NATO-s në Madrid, merr pjesë edhe shteti Kosovës

Deputetja nga radhët e BDI-së, Arta Bilalli-Zendeli është e pranishme në Asamblenë e NATO-s në Madrid të Spanjës ku edhe ka shpërndarë fotografi së bashku me figura të njohura politike nga shteti fqinj, Kosova.

Kosova ka qenë e pranishme në Asamblenë e NATO-s në Madrid.

Delegacioni i Kosovës ka qenë i përbërë nga Driton Hyseni dhe Xhavit Haliti.

Diskutimeve u ka prirë Ministrja spanjolle e Mbrojtjes, Margarita Robles.

Tema kryesore e diskutimit ishte ” Pushtimi e Çlirimi i Ukrainës”.

Të ngjajshme

Të fundit