-2.2 C
Skopje
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Asani: Të gjitha idetë në LD vijnë nga rinia

Sot kanë qenë të ftuar në emisionin Pastel në TV21, Jetmir Asani nga LD, Adem Jashari nga AAA dhe Drilon Lleshi nga BDI. Tema e cila u zhvillua sot ishte “Si janë të pozicionuar të rinjtë në politikën e vendit?”, informon POPULLI.mk.

Jetmir Asani nga LD ka treguar arsyen se përse është larguar nga BDI-ja.

Asani: “Po është e vërtetë se kam qenë në BDI por vendosa që të shkëputem dhe pikërisht arsyeja është se të rinjtë nuk kanë pasur shumë hapësirë. Nuk është dëgjuar zëri i rinisë. Sot në LD është ndryshe dhe nëse i shihni press konferencat dhe gjithçka tjetër që ndodh shumicën e kohës janë rinia që i bëjnë. Rinia është lokomotiva e partisë sot.”

© POPULLI.mk

Të ngjajshme

Të fundit