-2.2 C
Skopje
E diel, 10 Dhjetor, 2023

Çair / Dy persona janë qëlluar me armë zjarri, njëri i plagosur rëndë!

Nga Spitali i Përgjithshëm i Qytetit “Shën Naum Ohridski” dje në mbrëmje në ora 22:35 në SVR Shkup është raportuar se me lëndime të rënda tek ta është sjellë O.O. (25) dhe O.E. (29), të dy nga Shkupi.

“Policët kanë dalë në vendngjarje dhe pas intervistimit zyrtar janë konstatuar se dy personat pronarë të një lokali hoteliere në zonën e Çairit janë plagosur nga E.J. dhe E.N., i cili ka qëlluar me armë në drejtim të tyre, pasi paraprakisht kishte kërcënuar se do t’i merrte para dhe ushqime një personi i cili ishte i punësuar në objektin hotelierik si dërgues”, njofton MPB.

Nga aty shtojnë se po merren masa për zbardhjen e rastit.

Të ngjajshme

Të fundit