-1.2 C
Skopje
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Atletico Madrid me mungesë të madhe kundër Interit

Sulmuesi i Atletico Madridi, Alvaro Morata pësoi një ndrydhje të kockave dhe ligamentin e brendshëm të gjurit të tij të djathtë gjatë humbjes 1-0 nga Sevilla.

Golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve këtë sezon me pesë gola nga gjashtë ndeshje, Morata kishte dalë nga fusha në lot në minutën e 46-të të shtunën.

Atletico, që do të presë skuadrën e Las Palmas në ligë të shtunën përpara se të vizitojë skuadrën italiane Inter për ndeshjen e parë të 1/16 të Ligës së Kampionëve javën e ardhshme, nuk zbuloi një afat kohor për rikthimin e Moratas.

“Të hënën në mëngjes ai iu nënshtrua një skanimi për të përcaktuar shkallën e lëndimit. Ai është në pritje të trajtimit të mëtejshëm ,” tha Atletico në një deklaratë.

Kapiteni i Spanjës është gjithashtu golashënuesi më i mirë i Atletico-s në La Liga këtë sezon, pasi ka shënuar 13 herë në 22 ndeshje.

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit