32.8 C
Skopje
E diel, 23 Qershor, 2024

Barcelona gjunjëzohet para Bayern Mynihut

Barcelona ka pësuar humbje ndaj Bayern Munich, në ndeshjen e vlefshme për fazën e grupeve të Champions League.

Pak orë pas lajmit se së shpejti do të luajnë në Europa League, katalunasit e kanë marrë një disfatë jo lehtë të kapërdishme.

Është pikërisht kundërshtari që po i mposht rregullisht në ndeshjet e fundit, Bayerni, ai që ua dha edhe një “shqelm” “blaugranave”, në kulmin e mërzisë që e kanë këta të fundit.

Sa i përket ndeshjes, golat u shënuan nga Sadio Mane (10’) dhe Choupo-Moting (31’) dhe Pavard (94′).

Eksperienca e dytë radhazi në Europa League do të presë, pasi skuadra e Xavit do ta luajë edhe ndeshjen “përshëndetëse” me Viktoria Plzen, për ta mbyllur një ecuri zhgënjyese këtë edicion. /Lajmi.net/

Të ngjajshme

Të fundit