16.8 C
Skopje
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Basketboll/Çair 2030 i pafat kundër TFT-së

Klubi i basketbollit “Çairi 2030” në ndeshjen e parë të xhiros së dytë në Superligë, që u zhvillua në Qendrën sportive “Kale”në Shkup, pësoi disfatë në cilësinë e vendasit nga  skuadra e TFT me rezultatin e ngushtë 83-87.

Edhe pse loja pothuajse ishte e barabartë, por në momentet kyçe në shprehje erdhi përvoja e skuadrës mysafire.

Pra  në dy ndeshjet e para të sezonit vjeshtor KB “Çairi 2030” ka  një fitore dhe një disfatë.

Të ngjajshme

Të fundit