21.8 C
Skopje
E premte, 12 Prill, 2024

Bastisje në Strumicë, arrestohet një person

Sot (23.02.2023) në ora 08:00 në Strumicë, zyrtarët policorë të Sektorit të Punëve të Brendshme të Strumicës kanë privuar nga liria M.T.(42) nga Strumica.

Siç njoftojnë nga MPB, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, të kryer me vendim gjykate, iu gjet dhe u sekuestrua një materie e bardhë, tableta dhe një peshore dixhitale.

“Ai është ndaluar në Stacionin Policor të Strumicës dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

Të ngjajshme

Të fundit