10.8 C
Skopje
E diel, 25 Shkurt, 2024

Bela: Nëse ASH hyn në Qeveri, ka gjasë të përfundojë si Alternativa!

Kryetari i degës së Lëvizjes Besa në Çair, Valon Bela në emisionin “8me2” ka rrëfyer karrierën e tij që nga hapat e para në shoqërinë civile dhe më pas kyçja e tij në politikë. Në pyetjen e moderatorit se ASH do të bëhet pjesë e qverisë, Bela tha se është për të ardhur keq.

“Ka zëra të atillë, është për të ardhur keq nëse kjo ndodh, sepse humbet projekti për ta dërguar BDI-në në opozitë. Në Kosovë u arrit kjo dhe se termi korrupsion atje është harruar. Alternativa e bëri të njëjtën gjë duke thënë se nëse hyjmë në qeveri do t’i zbardhim rastet e montuara, por ata nuk bën asgjë përkundrazi atyre ju plasën skandalet për korrupsion”, tha Bela.

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit