21.8 C
Skopje
E premte, 12 Prill, 2024

Çfarë bëri BDI për familjet e dëshmorëve dhe invalidët e UÇK-së

Në mbledhjen e sotme të BDI-së në Tetovë, në bazë të statutit partiak janë formuar edhe sekeretariate nga kryesia e kështillit të përgjithshëm.

Në mesin e sekteriateve për mbrojtje, siguri, punë të jashtme, drejtësi e ekonomi është themeluar edhe departament për përkujdesje dhe trajtim të familjeve të dëshmorëve dhe invalidëve të UÇK-së.

Në këtë pozicion është emëruar ish komandanti i UÇK-së dhe ish deputeti i BDI-së, Rafiz Haliti. /KlanMacedonia/

Të ngjajshme

Të fundit