27.8 C
Skopje
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Çmimi i bukës do të rritet

Biznesmenët do të duhet të bëjnë analiza serioze dhe të rishikojnë shpenzimet nëse vendi nuk arrin të gjejë burime energjetike me çmime të volitshme, thotë nënkryetari i Lidhjes së Odave Ekonomike, Goran Georgievski në emisionin “Magazina Ekonomike”.

Siç shton ai, në raste të tilla produkte të caktuara nga industria e bukës mund të shtrenjtohen sërish deri në fund të vitit.

“Në këto kushte, deri në Vitin e Ri përsëri do ketë një rritje të caktuar prej dhjetë për qind. Nëse gjërat nuk ndryshojnë. Më tej do të shohim”, tha Georgievski./ Alsat.mk

Të ngjajshme

Të fundit