11.8 C
Skopje
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

E shëmtuar / Tifozët e Atleticos ofendojnë rëndë Vinicius JR

Real Madridi përballet sot me Atletico Madridin në Kupën e Mbretit, fillimi është në orën 21:30 me kohën e Spanjës.

Tifozët e Atleticos janë mbledhur jashtë stadiumit dhe kanë filluar të këndojnë thirrje fyese ndaj Vinicius Jr.

Kënga “Vinicius, ti je majmun” është duke bërë jehonë jashtë stadiumit, siç raporton gazetari i Athletic, Guillermo Rai.

Kjo nuk është hera e parë që tifozët e Atletico-s abuzojnë në mënyrë raciale Vinicius, me turmat që këndonin këngë raciste që u filmuan në Wanda në shtator 2022. /Telegrafi/

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit