30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Erdogani viziton Maqedoninë e Veriut në fund të vitit

Në fund të këtij viti presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan viziton Maqedoninë e Veriut si shkak i një turi ballkanik, transmeton Populli.mk.

Së pari do ta vizitojë Bosnjën, Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut. Ende nuk dihet data e saktë por sipas disa informacioneve në fund të ketij viti Erdogan do të jetë prezent në Shkup.

Presidenti turk do të takohet me homologun e tij Stevo Pendarovski.

Të ngjajshme

Të fundit