7.8 C
Skopje
E martë, 20 Shkurt, 2024

(FOTO) Shaqiri: Po fillon ndërtimi i SH.F. “Rilindja” në Sellcë

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri bashkë me zv/kryeministrin e parë, Artan Grubi kanë dhënë një lajm të mirë duke thënë se po bëhet realitet edhe një premtim, informon POPULLI.mk

Lexo më tepër:

“Sot me Artanin po bëjmë realitet edhe një premtim, po fillojmë ndërtimin e objektit të ri të shkollës fillore “Rilindja” në fshatin Sellcë të Tetovës.

Në fokusin e Qeverisë mbetet investimi në infrastrukturë moderne shkollore në çdo cep të vendit si parakusht për mbarëvajtjen e një procesi cilësor edukativo – arsimor.

Uroj proces të mbarë pune dhe përfundim sa më të shpejtë të këtij projekti infrastrukturor që është i një rëndësie të jashtëzakonshme për banorët e Sellcës.”, ka shkruar Shaqiri.

© POPULLI.mk

 

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit