30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Janë gjetur të gjithë personat e incidentit në Kumanovë

Policia ka zbardhur incidentin e 14 nëntorit në Kumanovë. Jo zyrtarisht mësohet se janë gjetur të gjithë personat e përfshirë në këtë rast dhe janë thirrur në biseda informative.
Sipas burimeve të Alsat, 15 persona banues në lagje të ndryshme të Kumanovës (që dyshohet se i përkasin një tifo grupi të njohur në qytet) kanë pranuar se kanë qenë pjesmarrës në sulmin e organizuar të 14 nëntorit ndaj dy të rinjve shqiptarë.
Nuk bëhen të ditura motivet e veprës dhe as masat e policisë./Alsat.mk

Të ngjajshme

Të fundit