30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Juventus – Inter, formacionet zyrtare të super debit italian

Juventusi dhe Interi do të përballen në kuadër të javës së 13-të në Serie A.

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin “Allianz Stadium”.

Për këtë ndeshje, Zonja e Vjetër nuk mund të llogarisë në Mattia de Sciglion, Kaio Jorge, Moise Kean, Leandro Paredes, Paul Pogba dhe Dusan Vlahovic, që janë të lënduar. Në anën tjetër, Nerazzurët kanë lojtarët më të mirë në dispozicion dhe do të shpresojnë në fitore.

Formacionet zyrtare:

Juventus: Szczesny, Danilo, Bremer, Sandro, Cuadrado, Locatelli, Fagioli, Rabiot, Kostic, Miretti, Milik.

Inter: Onana; Skriniar, De Vrij, Acerbi; Dumfries, Barella, Çalhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro Martinez.

Të ngjajshme

Të fundit