35.8 C
Skopje
E diel, 21 Korrik, 2024

Matthaus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët

Lothar Matthäus, legjenda e futbollit gjerman ka folur fjalë të mëdha për Shqipërinë dhe paraqitjen kundër Spanjës mbrëmë, informon POPULLI.mk 

” Nuk kam pirë asgjë dhe nuk jam i lodhur, por shqiptarët ishin sonte më të mirë se spanjollët! Mund të shkojnë në shtëpi me ballin lartë! Shqiptarët mund të jenë krenarë… këto fjalë para plisit me dykrenare, me siguri që i dolën nga zemra. Edhe një prej kameramanëve ishte me plis në kokë – tërë kohën. Dua të them edhe njëherë: lojtarët luajtën mirë, aq sa dinë dhe mundën në këtë moment. A ka mundur më mirë, me siguri po. Por a kanë mundur të ndahen edhe më keq në fushë, edhe kjo ka mundur të ndodhë. Ndërsa Shqiptarët? Ata janë fituesit më të mëdhenj të këtij Kampionati deri tani”!

Të ngjajshme

Të fundit