14.8 C
Skopje
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Messi në dilemë, të rikthehet te Barça apo të luajë përballë Ronaldos në “Derbin Arab”

Të gjithë pyesin se ku do të luajë Leo Messi sezonin e ardhshëm. “Pleshti” mund të rinovojë me PSG-në ose mund të rikthehet te Barcelona.

Por, pista konkrete mbeten edhe Arabia Saudite dhe MLS e SHBA. Ish-mesfushori brazilian, Juninho foli për RMC Sport rreth të ardhmes së shtatë herë fituesit të Topit të Artë.

Messi ka arritur gjithçka, ai u bë edhe kampion bote. Por koha kalon për të gjithë. Unë mendoj se gjëja më e mirë për të është të kthehet te Barcelona.

Të kthehesh dhe të kërkosh të njëjtën kontratë mund të mos u pëlqejë tifozëve. Nëse Leo kthehet me një zemër të sinqertë dhe kushte të kontratës që i përshtaten Barcelonës aktuale, atëherë po.

Sigurisht që kthimi në Barcelonë është më mirë sesa të luash një derbi me Cristiano Ronaldon në Arabinë Saudite. 

Të gjithë në Barcelonë e respektojnë Leon. Askush nuk do ta bëjë më kurrë atë që ka arritur ai me klubin katalanas“, u shpreh Juninho, një ndër më të mirët në histori në goditjet e dënimit.

Të ngjajshme

Të fundit