30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Mickoski: Zhvillimet brenda BDI-së shpresoj ti bëjnë ata më ambiciozë!

Kreu i VMRO – DPMNE-së Hristian Mickovski kërkon nga partia shqiptare në pushtet BDI që sa më shpejt ti tejkaloj keqkuptimet në parti dhe të punoj në interest ë qytetarëve e jo siç thotë Mickovski në interesin e tyre personal dhe partiak.

”Shpresoj se këto zhvillime atje do t’i bëjnë ata më të gatshëm dhe ambicioz që realisht të punojnë për qytetarët e Maqedonisë, pavarësisht nëse ata qytetarë janë nga opozita apo nga pushteti, apo pavarësisht nëse janë të përcaktuar nga ndonjë parti apo jo, nëse ata janë maqedonas, shqiptarë, turq, serbë, vllehë, romë, boshnjakë e të tjerë, është e rëndësishme në këto kohë të vështira që qytetarëve t’u ofrohen zgjidhje për problemet e shumëanshme, të cilat janë të shumta” – tha Mickoski/KlanMacedonia/

Të ngjajshme

Të fundit