30.8 C
Skopje
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Moti sot

Moti sot do të jetë me diell dh vranësira të vogla, paradite me paraqitje të mjegullës apo vranësira të ulëta nëpër lugina.

Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej-3 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 19 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, paradite me kushte për paraqitje të mjegullës ose vranësira të ulëta, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare.

Temperatura minimale do të ulet deri në 5 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 15 gradë Celsiusë.

Të ngjajshme

Të fundit