30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

Moti sot në RMV

Moti në mëngjes do të jetë i ftohtë dhe nëpër disa lugina të vendit me mjegull, ndërsa gjatë ditës kryesisht me diell dhe relativisht i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 25 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti me diell dhe relativisht i ngrohtë. Në disa pjesë të luginës në mëngjes do të ketë paraqitje të mjegullës. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior.

Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 23 gradë Celsiusë.

Të ngjajshme

Të fundit