-1.2 C
Skopje
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Moti sot në RMV

Moti sot do të jetë me vranësira dhe i ftohtë me reshje kryesisht bore. Reshjet do të jenë më të shumta sidomos në pjesët perëndimore. Në male do të formohet një mbulesë e konsiderueshme bore (mbi 30 cm), ndërsa në zonat më të ulëta nga 3 deri në 10 cm.

Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu, sidomos përgjatë luginës së Vardarit. Temperaturat do të sillen nga -3 deri në 8 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira dhe ftohtë me reshje bore. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperatura minimale 1 do të jetë dhe ajo maksimale gradë 2.

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit