17.8 C
Skopje
E hënë, 20 Maj, 2024

Moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare.

Në mesditë dhe pasdite do të ketë rritje të vranësirave të përcjella me reshje shiu.

Do të fryj dhe erë mesatare, ndërsa përgjatë Vardarit e përforcuar.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 15 deri në 26 gradë.

Të ngjajshme

Të fundit