30.8 C
Skopje
E premte, 19 Korrik, 2024

MPB: Alarmet për bomba janë të rreme

Nga MPB thonë se janë kryer kontrolle në 7 shkolla të Shkupit dhe është konstatuar se bëhet fjalë për alarme të rreme për vendosje të bombave, përcjell TV21. Ndryshe, nga MPB sot njoftuan se rreth orës 09:30 në këto shkolla janë marrë e-mail për denoncime me bomba.

“U konstatua se bëhej fjalë për denoncime të rreme. Menjëherë pas marrjes së denoncimeve, nga punonjësit e policisë janë marrë masa për evakuimin e sigurt të shkollave dhe më pas janë kryer kontrolle të hollësishme nga grupet inspektuese antiterroriste dhe është konstatuar se bëhet fjalë për kallëzime të rreme”, thonë mes tjerash nga MPB.

Të ngjajshme

Të fundit