13.8 C
Skopje
E diel, 25 Shkurt, 2024

Mundësit e KM LIRIA triumfuan në Kampionatin Ballkanik

Nga dita e sotme ka filluar Kampionati Ballkanik i cili po mbahet në Bukuresht të Rumanisë, për pionierë dhe kadetë.

Pjesëmarrës ishin edhe mundësat nga KM LIRIA ku edhe u dekoruan. Omer Memedi dhe Merdijan Xhelili u shpallën kampionë, ndërsa Trim Ismaili fitoi medalen e bronztë.

Tek kategoria e femrave, Sadije Dura fitoi medalen e bronztë.

Omer Memedi në kategorinë 71 kg,
Merdijan Xhelili 42 kg
Trim Ismaili 58 kg
Sadije Dura 42 kg

[bsa_pro_ad_space id=1]

[bsa_pro_ad_space id=2]

Të ngjajshme

[bsa_pro_ad_space id=2]

[bsa_pro_ad_space id=1]

Të fundit